Gdzie znajdzie zastosowanie balustrada stalowa?

Stalowe balustrady cieszą się dużą popularnością na polskim rynku budowlanym. Stosuje się je nie tylko we wnętrzarstwie, ale również w wielu innych gałęziach architektury, a nawet w przemyśle. Ciekawi Cię, w jakich dokładnie warunkach montuje się takowe balustrady? Poniżej dokładnie rozpisaliśmy ich zastosowania!

W jakich celach kupuje się balustrady stalowe?

Zacznijmy od tego, po co w ogóle montuje się balustrady. Przede wszystkim, zapewniają one bezpieczeństwo, chroniąc przed upadkiem z dużej wysokości, czy też wejściem na niebezpieczny teren. Balustrady są dużo stabilniejsze od zwykłego ogrodzenia, dzięki czemu idealnie sprawdzają się w roli ochronnych barierek. Poza tym mogą one służyć również jako uchwyt lub poręcz dla osób, którym trudno jest poruszać się samodzielnie. Kolejnym praktycznym zastosowaniem balustrad jest wyznaczanie ścieżek i odgradzanie konkretnych obszarów lub pomieszczeń. Ponadto stalowe barierki często pełnią funkcję czysto estetyczną.

Gdzie konkretnie montuje się balustrady ze stali?

Warto wspomnieć, że nawet w tak małych miejscowościach, jak Rybnik balustrady nierdzewne można kupić w lokalnych sklepach. Dzięki temu możliwe jest stosowanie ich nie tylko pod zadaszeniem, ale również na terenach otwartych, niezależnie od miejsca zamieszkania. Sprawia to, że balustrady stalowe służą do:

  • montażu poręczy schodów zewnętrznych i wewnętrznych;

  • budowy ogrodzeń na tarasach, pomostach, czy punktach widokowych;

  • odgradzania wąskich chodników od jezdni;

  • zabezpieczania terenów prywatnych;

  • wyznaczania stref roboczych w zakładach przemysłowych.

Barierki ze stali często montuje się też na parkingach. Nie tylko wyznaczają one granice danego parkingu, ale również pozwalają na przypięcie do nich roweru z użyciem specjalnego zabezpieczenia.